Reyesing stars academy

Reyesing stars academy 3-4. 11.2017, Hotel Marlene Oščadnica

Program stretnutia: RSA program 2017

V dňoch 3.-4.11 2017 sa v malebnom prostrdí Kysúc v obci Oščadnica uskutočnilo odborné podujatie venované mladým oftalmológom podporené  spoločnosťou Novartis s.r.o.. Odborným garantom stretnutia bola Slovenská oftalmologická spoločnosť.

Piatkový rogram sme v poobedných hodinách zahájili skupinovo rozdelení zaujímavými kurzami asertívnej komunikácie a profesionálnej prezentácie. Spoločne sme pokračovali rôznymi odbornými prednáškami skúsenejších kolegov a následnou diskusiou až do neskorých večerných hodín. Napriek náročnému diskusnému večeru sme sobotné ráno začali takmer v plnom počte opäť kurzami OCT a FAG aj s ineraktívnym testom na záver, kde si každý anonymne mohol odtestovať svoje nadobudnuté vedomosti. Odborné prednášky skúsených kolegov na záver stretnutia doplnili zaujímavými kazuistikami aj naše mladé kolegyne, ktoré svoje skúsenosti odprezentovali naozaj obdivuhodne. Počas týchto dní nám počasie ani časové obmedzenie nedalo priestor užiť si príjemnú a pokojnú atmosféru okolitej prírody, no z nášho stretnutia odchádzali spokojní, motivovaní, nabití odbornými vedomosťami a s plánmi na ďašie stretnutia.

S veľkou radosťou musím povedať, že zámer stretnutia sa splnil a pri tejto príležitosti vznikla Spoločnosť mladých oftalmológov Slovenska.